Microsoft Video Konferans Uygulamasına ‘Together Modu’ Getirdi

Microsoft Video Konferans Uygulamasına ‘Together Modu’ Getirdi

Devam eden COVID-19 salgını nedeniyle pek çok kişi evinden çalışmalarını sürdürüyor. Ancak çevrimiçi ortam beraberinde zorluklarını da getiriyor. Microsoft Teams’in yepyeni güncellemeleri ve özellikleri bu sorunların bazılarını ele almaya ve bu yeni fiziksel izolasyon çağını biraz daha az yorucu hale getirmeye çalışıyor.

Microsoft, Birlikte Mod özelliği ile yapay zeka kullanarak çevrimiçi toplantılara katılanların çağrıdaki diğer kişilerle daha bağlantılı hissetmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Yeni özellik ile kullanıcılar sanal koltuklara yerleştiriliyor. Böylece şirket konferanstakilere yan yana oturuyor hissi vermek istiyor.

![](images/Microsoft_Team.png)

Birlikte Mod, çağrı katılımcılarını paylaşılan bir arka planda toplantı veya sınıftaki diğer herkesle aynı odada oturuyormuş gibi hissettirmek için segmentasyon teknolojisini kullanarak tasarlanmış. Özellik şu an için uygulamada sadece tek arka planla mevcut. Özelliğin ilerleyen zamanlarda geliştirilmesi ve daha çok arka planla desteklenmesi bekleniyor.

Microsoft ayrıca Microsoft Teams‘e video filtreleri ve canlı tepkiler ekleyecek. Böylece konferansları daha canlı hale getirmeyi hedefleyen şirket Birlikte Mod‘u önümüzdeki ay tüm kullanıcılara sunacak.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus