Netflix, TikTok Benzeri Bir Özelliği Test Etmeye Başladı: Fast Laughs

Netflix, TikTok Benzeri Bir Özelliği Test Etmeye Başladı: Fast Laughs

Netflix, ilginç bir adım atarak popüler sosyal medya platformu TikTok’un içerik tarzına çok benzeyen Fast Laughs isimli bir özelliği test etmeye başladı. İlk etapta, kısıtlı bir kitle ile denenen bu özellikte, 15 ile 45 saniye arasında değişen uzunluklara sahip klipler yer alıyor.

Netflix’in komedi odaklı içeriklerinden kesitler sunuyor

Popüler yayın platformu Netflix, TikTok’un kolajlardan oluşan içerik tarzını andıran ilginç bir özellik üzerinde çalışıyor. Fast Laughs adlı özellik, Netflix’te komedi içeriklerinden belli kesitleri bir araya getiriyor. Netflix kullanıcıları, Fast Laughs özelliği ile, içerikler arası geçiş yapabiliyor ve izlenme listelerine içerikleri ekleyebiliyor.

En fazla 45 saniye olacak

Türkiye’de de ciddi bir kullanıcı sayısına sahip Netflix, daha önce mobil önizlemeler adlı özellikle benzeri bir deneyim sunmuştu. Mobil önizlemeler ile Fast Laughs’un farkı, Fast Laughs’un Instagram hikayeler yerine, TikTok mantığı ile çalışması. İçerikler 15 saniye ile 45 saniye arasında olacak.

Netflix Fast Laughs nasıl görünüyor?

Netflix’in bu özelliği bir sosyal medya uzmanı tarafından tespit edildi. Bunun ardından özelliğin videosu kısa süre içinde yayıldı.

Netflix’ten açıklama: Sadece ABD ve İngiltere’de testte

Netflix yeni özellikle ilgili bir açıklama yaparak, Fast Laughs’un sadece ABD ve İngiltere pazarındaki belli kullanıcılara sunulduğunu duyurdu. İlerleyen dönemde Netflix’in TikTok benzeri özelliği, Türkiye ve diğer ülkelerde de kullanılabilecek.

comments powered by Disqus