Netflix Uzun Süredir Kullanılmayan Hesapları Kapatacak

Netflix Uzun Süredir Kullanılmayan Hesapları Kapatacak

Netflix günden güne artan görüntülenmesi ve aboneliklerinin yanı sıra hesaplarını kullanmayan yüz binlerce abone olduğunu açıkladı. Şirket, insanların kullanmadığı bir hizmet için ödeme yapmasını istemiyor. Kullanıcıların aboneliğini iyi değerlendirmesini istiyor. Bu nedenle Netflix, uzun süre kullanılmayan hesapları iptal etme kararı aldı.

Netflix, en az bir yıl önce kaydolunup hiçbir şey izlenmemiş hesaplara ve son iki yıldır platformda bir şey yayınlamayan kullanıcılara e-posta veya uygulama bildirimi yoluyla aboneliklerine devam etmek isteyip istemediklerini soracak. Eğer abonelerden cevap gelmezse abonelik otomatik olarak iptal edilecek.

Toplam Netflix kullanıcılarının %0,5‘inden az bir oranla sadece birkaç yüz bin hesap bu kriterleri karşılamakta ve Netflix zaten finansal rehberliğinde bu hesapları muhasebeleştirmiş durumda.

Eğer aboneliğinizi iptal etmeye karar verir ancak daha sonra fikrinizi değiştirirseniz, 10 ay içinde hesaba yeniden katıldığınız sürece aboneliğinizi kaldığınız yerden kullanmaya devam edebileceksiniz.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus