New Yorklular Zoom Üzerinden Evlenebilecek

New Yorklular Zoom Üzerinden Evlenebilecek

New York Valisi Andrew Cuomo, eyalet sakinlerinin Zoom üzerinden evlenmesine olanak tanıyan bir düzenleme hazırladıklarını açıkladı.

Düzenleme kapsamında video konferans üzerinden nikah töreni gerçekleştirilebilecek.

Koronavirüs salgınının merkez üssüne dönüşen ABD’de, 740 bin pozitif vaka tespit edildi. New York da, salgının ülkede en şiddetli görüldüğü eyalet. New York’taki evlilik merkezleri de salgın nedeniyle kapalı. Vali Cuomo, yaptığı açıklamada devletin evlilik cüzdanının uzaktan verilmesine izin vermeye başlayacağını ve nikah memurlarının, töreni video konferans üzerinden yapacağını belirtti.

![](images/new-york-valisi-zoom-uzerinden-nikah-yapilabilecegini-duyurdu.png)

Vali, düzenlediği bir toplantıda “Evlilikle ilgili artık hiçbir mazeret yok” dedi ve “Zoom ile yapabilirsiniz. Ever ya da hayır…” diye ekledi.

Salgının en çok etkilediği eyalet olan New York’ta milyonlarca kişi evde kalıyor. Pandemi nedeniyle sosyal izolasyon ve karantina şartlarında, dışarıya çıkamayan insanlar için Zoom nikahları popüler bir hale gelebilir. Bu sayede, nikaha olan katılımlar bir risk teşkil etmeyecek.

FaceTime ve diğer video konferans araçları ile de nikah olacak

Valinin duyurduğu düzenleme, New Yorklu çiftler için sadece Zoom kullanarak geçerli olmayacak. Aynı zamanda FaceTime ve diğer video konferans platformları üzerinden de nikahlar gerçekleşebilecek.

Eyalette entübe hastaların sayısı azalıyor

![](images/koronavirus-salgini-ardindan-new-york-caddeleri-bos.jpg)

Öte yandan Vali, Cumartesi günü verdiği brifingde New York’ta hastaneye yatışların ve toplam entübe (solunum cihazına bağlı) hasta sayısının azaldığını ve New York’n, salgının zirve noktasını geçmiş olabileceğini söyledi. Cuma günü 540 kişinin yaşamını yitirdiği New York’ta, hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 13 bin 362’ye ulaşmıştı.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus