OnePlus, Epic Games ile 8 Serisi telefonlarında Fortnite‘ı hızlı çalıştırmak için bir anlaşma yaptı. OnePlus 8 serisi, OnePlus ve Epic Games arasındaki işbirliği sayesinde Fortnite’ı 90 fps‘de çalıştırabilecek. Güncelleme, cihazları saniyede 90 kare hızında Fortnite’ı çalıştıran ilk telefonlar haline getirecek.

OnePlus telefonlarından OnePlus 8 Pro 120 Hz ekrana ve OnePlus 8 ise 90 Hz ekrana sahip. Ayrıca telefonlar Android telefonlardaki en güçlü Qualcomm Snapdragon 865 sistem çipi ile donatılmış. Bu nedenle Epic Games, OnePlus’ın yeterince güçlü olan bu telefonları için Fortnite’ın saniyede 90 kare kullanmasını sağlayan özel optimizasyonlar geliştirdi.

Şirket oyunculara 90 fps ekran yenileme hızının etkinleştirilebileceği bir ayar sunacak. Aynı zamanda, güncelleme ile oyunun grafik ayarı daha düşük bir seviyeye düşecek.

Birçok akıllı telefon zaten standart 60 Hz‘den daha yüksek bir ekran yenileme hızını desteklese de, birçok oyun hala maksimum 60 fps yenileme hızında sunuluyor.

Çoğu Android telefon, Fortnite’ı Xbox One ve PS4 sürümlerine benzer bir şekilde maksimum 60 fps‘de çalıştırıyor. Nintendo’nun konsolu Switch, saniyede maksimum 30 kare geride kalıyor. IPhone XS, XS Max ve XR dahil olmak üzere çoğu Apple cihazında oyunu 60 fps‘de çalıştırma seçeneği bulunurken, iPad Pro, tabletin yüksek yenileme hızlı ekranı sayesinde oyunu maksimum 120 fps kare hızında çalıştırabiliyor.

OnePlus, Epic Games ile işbirliğinin toplam 10 ay sürdüğünü söylüyor. Yapılan bu anlaşmadan şimdilik şirketin yalnızca Hindistan’daki kullanıcıları yararlanabilecek.

YORUM YOK

CEVAP VER