Philips Hue Play HDMI Sync Box, Siri Desteği, HDR10 + ve Daha Fazlası İle Güncellendi

Philips Hue Play HDMI Sync Box, Siri Desteği, HDR10 + ve Daha Fazlası İle Güncellendi

Ocak ayında CES’de Hue Play HDMI Sync Box için ses kontrolü sözü veren önceden Philips Lighting olarak bilinen Signify, şimdi özelliği cihazın en son yazılım güncellemesinin bir parçası olarak sunuyor.

Signify tarafından Philip Hue ışık ve aksesuar serisinin bir parçası olarak tasarlanan **Hue Play HDMI Sync Box, **Hue kullanıcılarının ev eğlence sistemlerinde ışıklarını senkronize etmelerini sağlamak için tasarlandı.

![](images/Philips-Hue-HDMI-Sync-Box-1600x1067.jpg)

Eylül ayında piyasaya sürülen Hue Play HDMI Sync Box ile Hue kullanıcıları, ürünün geçiş desteği sayesinde HDR10+ ve Dolby Vision içeriğini izleyebiliyordu. Ancak aydınlatma efektleri oluşturmak için cihaz içeriği algılayamıyordu.

Bu durum güncelleme ile değişti ve uyumlu televizyonlarla Hue Play HDMI Sync Box artık hem HDR10+ hem de Dolby Vision ile çalışmaya başladı.

Güncelleme ayrıca cihazı Alexa, Google Asistan ve Siri ile uyumlu hale getirdi. Hue Sync sahiplerinin Senkronizasyon Kutusunu açma veya kapatma, ışık senkronizasyon işlevini başlatma veya durdurma, senkronizasyon modlarını değiştirme ve hatta HDMI’yı değiştirmek için ses tabanlı komutları kullanmalarına olanak tanımaya başladı.

![](images/hur-sync-1600x1200.jpg)

Yeni güncelleme ile şirket Kızılötesi TV uzaktan kumandalarını veya Logitech’in Harmony evrensel uzaktan kumandasını kullanmayı tercih edenler için Hue Play HDMI **Senkron** Box’ı artık bu cihazlarla çalışacak şekilde yapılandırdı. Ayrıca cihaz Hue Sync mobil uygulaması kullanılıldığında uzaktan kumandadaki herhangi bir düğmeye yanıt verecek şekilde tasarladı.

Hue Play HDMI **Senkron** Box‘ın güncellenmesi için Hue Sync uygulamasını açarak Ayarlar bölümüne gitmeniz ve yazılım güncelleme kurulum seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Kontolleri yapılandırdıktan sonra, kutu gücü veya HDMI giriş seçimi gibi şeyleri kumandadan kontrol etmek mümkün olacak.

Hue Play HDMI **Senkron** Box, Philips Hue web sitesinden 230$ karşılığında satın alınabiliyor.

comments powered by Disqus