PUBG Mobile İndirme Sayısında Rekor Kırdı

PUBG Mobile İndirme Sayısında Rekor Kırdı

Tüm dünyada son derece fazla ilgi çeken ve milyonlarca oyuncunun her gün oynadığı PUBG Mobile, yeni bir rekor daha kırdı. Tam 600 milyon indirme rakamı ile tarihe geçen oyun, çok sayıda Android ve iOS kullanıcısının cihazında bulunuyor.

Bugün dünyada 1 milyarın üzerinde iOS kullanıcısı bulunurken, iOS kullanıcılarının en az %20’sinin PUBG Mobile’ı indirmiş oldukları tahmin ediliyor. Aynı zamanda oyunun bilgisayar versiyonundan çok mobil versiyonunun ilgi görmesinin dikkat çektiğinden söz edilmekte.

![](images/PUBG-Mobile.jpg)

Kısa Vadede Daha Fazla Artacak

Mobil oyunlara ilginin kısa vadede daha fazla artması bekleniyor. Bunun sebeplerinden bir tanesinin corona virüsü etkisinden dolayı olduğu belirtilirken, bir diğer sebebin ise mobilde en çok oynanan oyunlar ve önerilen listelerinde PUBG Mobile’ın ilk 3 arasında yer alıyor olması.

Çok sayıda kullanıcı yeni cihaz aldığında ilk sıralarda yer alan uygulama ve oyunları cihazlarına indiriyor ve daha sonra cihazlarında oynamayacak olsalar bile popüler uygulamaları en az bir kez denemeyi tercih ediyorlar.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus