Samsung Bu Yaz Samsung Pay Banka Kartını Piyasaya Sürecek

Samsung Bu Yaz Samsung Pay Banka Kartını Piyasaya Sürecek

Samsung, kullanıcılarına sanal ön ödemeli kart sunmaktan daha fazlasını yapmak istiyor. Şirket, nakit yönetimi hesabı tarafından desteklenen yenilikçi bir banka kartı ile yeni bir deneyim sunarak Samsung Pay’ı bu yaz büyütmeyi planlıyor.

Samsung Pay‘in Kuzey Amerika başkan yardımcısı ve genel müdürü Sang Ahn, yayınladığı bir blog yazısında Samsung’un kişisel finans şirketi SoFi ile birlikte nakit yönetim hesabı tarafından desteklenecek bir banka kartı piyasaya süreceğini duyurdu.

![](images/samsung-pay-1600x900.jpg)

Ahn’a göre Samsung ayrıca “mobil para yönetim platformu” üzerinde çalışıyor. Paylaştığı yazısında, para yönetimi platformunun veya yaklaşan banka kartının hangi özelliklere sahip olacağı hakkında bilgi paylaşımında bulunmayan Ahn, Samsung’un önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntı paylaşacağını belirtti.

Apple, Apple Card olarak adlandırılan kredi kartlarını Goldman Sachs ile ortak olarak Ağustos 2019’da piyasaya sürmüştü. Google‘ın da kendine ait bir banka kartı üzerinde de çalıştığı söylentileri dolaşıyorken Samsung‘un bu tür ödeme kartı sunması şaşılacak bir hareket değil. Ayrıca şirket bu ödeme kartları ile covid-19 nedeniyle akıllı telefon satışlarında görülen düşüşü dengeleyebilecek güvenilir bir gelir kaynağı sağlayabilir.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus