Tokyo Game Show 2020, COVID-19 Salgını Nedeniyle İptal Edildi

Tokyo Game Show 2020, COVID-19 Salgını Nedeniyle İptal Edildi

Tokyo Game Show organizatörleri, bu yılki etkinliğin COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildiğini açıkladı. TGS 2020, 24-27 Eylül tarihleri ​​arasında Tokyo’nun hemen dışındaki Makuhari Messe kongre merkezinde gerçekleşecekti, ancak bunun yerine çevrimiçi bir etkinlik düzenlemesi planlanıyor.

![](images/ps5-xbox-series-x-1600x900.jpg)

Bu yıl TGS 2020, gelecek nesil konsollar olan PlayStation 5 ve Xbox Series X‘in lansmanından önceki son büyük fuar olması nedeniyle her iki oyun konsolu için pek çok yeni oyunun tanıtılacağı düşüncesiyle oyun severler tarafından sabırsızlıkla bekleniyordu. Ancak ABD ve Avrupa’nın en büyük şovları olan E3 ve Gamescom dahil olmak üzere hemen hemen her oyun etkinliği iptal edildiği gibi TGS’de 1996’da başlamasından bu yana ilk defa iptal edildi.

Her iki oyun konsolu bu tatil sezonunda satışa sunulacak. Ancak ürünler piyasaya sürülmeden önce onları görme fırsatı muhtemelen normalden daha sınırlı olacak. Microsoft, X Serisi için çevrimiçi tanıtım döngüsüne başlattı. Şirket yeni donanımda çalışan ilk oyunlarından bazılarını gösterdi. Sony ise şimdiye kadar sadece PS5’in logosunu ve teknik özelliklerini açıkladı.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus