Samsung Cihaz Dezenfekte Hizmetine Başlayacak

Samsung Cihaz Dezenfekte Hizmetine Başlayacak

Samsung Güney Kore’den gelen bilgilere göre koronavirüse karşı bir önlem olarak şirketin “Galaxy Sanitizing Service” isimli bir uygulama başlattığı açıklandı.

Tüm dünyada paniğe neden olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak tanımlanan koronavirüs salgını ile ilgili Samsung’un başlatacağı yeni hizmetle, cihazlar ultraviyole ışınla dezenfekte edilecek.

Samsung UV ışınları kullanarak yapılacak dezenfekte işlemlerinin cihazlara herhangi bir etkisinin – zararının – olup olmadığı konusunda soru işaretlerine yanıt bulabilmek için şirket bünyesinde yer alan test cihazları ile bu konuyu test ettiğini ve herhangi bir problemin görülmediğini açıkladı.

![](images/samsung_galaxy_sanitizing_service.jpg)

Hangi ülkelerde sunulacak?

Arjantin, Şili, Hırvatistan, Danimarka, Finlandiya, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Malezya, Yeni Zelanda, Norveç, Pakistan, Peru, Polonya, Rusya, İspanya, İsveç, ABD, Ukrayna ve Vietnam’da. Yakında ise Avustralya, Avusturya, Kanada, Çekya, Fransa, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İsrail, İtalya, Ürdün, Kazakistan, Letonya, Meksika, Hollanda, Panama, Filipinler, Romanya, Singapur, Tayvan, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri ve İngiltere’de sunulacak hizmetin kısa süre sonra Türkiye Cumhuriyeti’nde de sunulması mümkün.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus