Samsung GameDriver: Oyunlarda Daha Yüksek Performans Geliyor

Samsung GameDriver: Oyunlarda Daha Yüksek Performans Geliyor

Samsung, Galaxy S20 ve Galaxy Note20 kullanıcıları için yeni bir uygulama yayınladı. GameDriver adlı uygulama, telefonlarda daha iyi bir oyun performansı sunarken GPU güncellemelerinin otomatik şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.

Büyük akıllı telefon üreticileri, kullanıcılarına daha iyi bir oyun deneyimi sunmak adına çeşitli yeniliklere imza atıyor. Bu alanda ön plana çıkmak isteyen şirketlerden Samsung da, geçtiğimiz günlerde Android 11 için One UI 3.0 adlı bir güncelleme yayınladı. Samsung, güncellemenin ardından GameDriver adlı bir mobil uygulama yayınladı.

GameDriver nasıl bir fark yaratacak?

Şirket, GameDriver adlı uygulama ile daha iyi bir oyun performansının ortaya çıkmasını sağlıyor. Google Play Store’da kullanıcılara sunulan uygulama, GPU güncellemelerinin otomatik alınmasını sağayacak. Samsung’un GameDriver uygulaması henüz tüm oyunlar için destek sunmuyor.

Hangi oyunlar için kullanılacak

Uygulamanın ilginç yönlerinden biri, arayüze sahip olmaması. Samsung GameDriver’ı mağazadan indirdikten sonra giriş yapamayacaksınız ancak arka planda, otomatik çalışacak.

Telefon uygulaması şu anda Call of Duty: Mobile, Black Dessert ve Fortnite oyunları için performans artırma amacı ile kullanılabiliyor.

10 milyondan fazla kişi tarafından indirilen GameDriver uygulaması, GPU güncellemeleri ile tüm dünyadaki oyuncular için aynı anda güncelleme avantajı sunacak.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus