Spotify’da Güvenlik Açığı: Binlerce Kullanıcının Şifresi Sıfırlandı

Spotify’da Güvenlik Açığı: Binlerce Kullanıcının Şifresi Sıfırlandı

Spotify bir güvenlik skandalı ile karşı karşıya kaldı. Binlerce kullanıcının şifresinin sıfırlandığı aktarılırken, şirkete göre ifşa edilen bilgiler iş ortaklarına ait ve herkese açık hale gelmedi.

Spotify tarafından yapılan açıklamada, çok sayıda kullanıcının şifresinin sıfırlandığı aktarıldı. Kaliforniya Başsavcılığı’na konuyla ilgili yapılan bildirimde kullanıcıların e-posta adresinin yanı sıra görünen ad, şifre, cinsiyet ve doğum tarihi gibi bilgileri ifşa oldu.

Açık 9 Nisan’dan beri vardı

Spotify, bu bilgilerin iş ortaklarına ait olabileceğini belirtirken bu ortakların isimleri paylaşılmadı. Buna ek olarak bilgilerin herkese açık hale gelmediği de aktarıldı.

Şirkete göre açık 9 Nisan’dan bu yana söz konusuydu buna karşın 12 Kasım’a kadar keşfedilemedi. Spotify, güvenlik açığının nasıl gerçekleştiğine ilişkinse bir detay paylaşmadı.

Spotify kullanıcılarının çok küçük bir kısmı açıktan etkilendi

Spotify sözcüsü, mevcut güvenlik açığından binlerce kişinin, yani “çok az” bir kitlenin etkilendiğini doğruladı. 320 milyon kullanıcısı bulunan dünyanın en popüler müzik platformu Spotify’ın, 144 milyon premium abonesi bulunuyor.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus