Shazam Apple Music ile Anlaştı

Shazam Apple Music ile Anlaştı

Dünyanın en popüler şarkı bulma uygulaması Shazam, Apple Music ile anlaştı. Spotify’ın ardından yapılan anlaşma ile kullanıcılar Shazam üzerinden Apple Music’e bağlanabilecek.

Bilmediğiniz bir şarkıyı dinlerken şarkının ne olduğunu bulmak için Shazam’a şarkıyı dinletmeniz yeterli. Uygulama sadece birkaç saniye içerisinde size şarkı ile ilgili bilgiler veriyor. Shazam geçtiğimiz yıllarda Spotify ile anlaşıp Spotify içerisinde bulunan şarkıları da kolayca kullanıcılarına sunmaya başlamıştı.

![](images/Shazam-Apple-Music-ile-Anlaştı.png)

Yeni yapılan açıklamalara göre Shazam, Spotify’ın rakibi Apple Music ile de anlaşma yaptı. Shazam’ın ilerleyen günlerde tam olarak ne yapacağı ile ilgili açıklama yapması bekleniyor. Apple Music ile anlaşmasının ardından Spotify ile ilgili anlaşmanın ne olacağı henüz belli değil.

Hem Spotify Hem Apple Music

Shazam, milyonlarca kullanıcısı olan geniş bir platform. Üyelerinin herhangi bir aksaklık yaşamaması adına Apple Music ile anlaşmasını Spotify ile de sürdürmek istiyor. Eğer iki tarafla da anlaşma yapılırsa Shazam’ın ilerleyen zamanlarda ekstra bir yükseliş kazanması da muhtemel görünüyor.

Shazam kullanıcıları bir süredi istediği şarkıya Spotify üzerinden erişebiliyordu. Apple Music hamlesinden sonra olası bir Spotify anlaşmazlığı Shazam kullanıcıları için hayal kırıklığı yaratacaktır.

comments powered by Disqus