Sony’nin Beklenen Yeni Kulaklıkları: WH-1000XM4

Sony’nin Beklenen Yeni Kulaklıkları: WH-1000XM4

Geçen ay Sony‘den yapılan bir FCC dosyasında, yeni bir çift gürültü önleyici kulaklık olabileceği model numarası açıklandı. Şimdi de kulaklıkların sızıntıları Walmart‘ın web sitesinde yayınlandı.

Walmart’ın yayınladığı bilgilere göre kulaklık çağrı kalitesini artırmak için beş mikrofona, yüksek oranda sıkıştırılmış ses dosyalarında kaybolan ayrıntıyı geri yükleyen Edge-AI özelliğine ve gelişmiş ses sinyali işlemeyi kullanan Hassas Ses Alımı özelliklerine sahip olacak.

![](images/WH-1000XM4-1600x900.jpg)

Walmart’ın sayfası, Sony WH-1000XM4‘ün çok noktalı eşleştirmeye, Bluetooth 5.0‘a ve elbette sınıfının en iyisi uyarlanabilir gürültü iptali özelliğine sahip olacağını söylüyor.

Şimdiye kadar gördüğümüz en akıllı kulaklıklar arasında olacağı düşünülen WH-1000XM4‘lerdeki Akıllı Konuşma özelliği ile kullanıcılar ortam sesini otomatik olarak etkinleştirebilecek ve çevresel gürültünün kulaklıklardan geçmesine izin verip kulaklıklarını çıkartmadan çevredeki konuşmayı duyabilecekler.

Ayrıca kullanıcılar Sony WH-1000XM4‘ün bazı kulaklık ayarlarını bulundukları yere göre konum belirleyerek değiştirmesi için kulaklıklar Google Haritalar API‘sini kullanacak.

![](images/Sony-1000XM4-1600x1067.jpg)

Şirketin Sony Connect uygulaması için DSEE Extreme adlı kod dizeleri ortaya çıktı. Ses kaynaklarını daha yüksek kaliteye yükseltmek için DSEE HX adlı özelliği kullanan şirketin DSEE Extreme ile muhtemelen bu teknolojiyi yükselterek kulaklıklarına ekleyecek. Bu nedenle kulaklıkların ses kalitesi de artacak gibi görünüyor.

Ayrıca, özel bir düğme kullanmak yerine bir sesli asistanla konuşmak için kulaklıkların sohbet ile konuş özelliğinin de olacağından bahsediliyor.

Sony,Walmart’a göre 349$ olacak olan 1000XM4‘leri resmi olarak duyurmadı. Çok yakında WH-1000XM4 lansmanının gerçekleşmesi bekleniyor.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus