Spotify, Web Oynatıcısı İçin Safari Desteğini Geri Getiriyor

Spotify, Web Oynatıcısı İçin Safari Desteğini Geri Getiriyor

2017 yılında Spotify, nedeniyle ilgili net bir açıklama yapmadan Apple’ın Safari tarayıcısı desteğini kaldırdı. Kullanıcılar başka bir tarayıcı veya yerel Mac uygulaması kullanmaya zorlandı. Şimdi de Spotify, sessizce ve herhangi bir duyuru yapmadan Safari’yi onaylanmış tarayıcılar listesine geri ekledi.

Spotify Web Player artık Safari, Chrome, Firefox, Edge ve Opera ile birlikte çalışabilecek. Böylece neredeyse üç yıl sonra, Safari kullanıcıları nihayet tarayıcı üzerinden Spotify’ı dinleyebilecek.

![](images/spotify-safari-support-1600x900.jpeg)

Spotify Destek sayfasında hizmetin tarayıcıda çalışmamaya devam etmesi durumuna karşı şirketin birkaç sorun giderme önerisi bulunuyor.

  • Web tarayıcınızın güncellenmesi gerekebilir. Bunu tarayıcınızın menüsünün Yardım bölümünde kontrol edebilir ve güncelleyebilirsiniz.
  • Web oynatıcıyı özel / gizli pencerede açmayı deneyin. Tarayıcınızın menüsünde yeni bir gizli / gizli pencere açma seçeneğini bulun.
  • Korumalı içeriğin oynatılması etkin değil” mesajını görürseniz, Web oynatıcıyı etkinleştir seçeneğine bakın. Devam etmekte olan sorunlar için @SpotifyStatus‘u kontrol edin.
  • Bazı paylaşılan veya genel ağlar (ör. Okullar / iş / ofis) belirli hizmetlere erişimi kısıtlar. Daha fazla bilgi için ağı yönetmekten sorumlu kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus