Telegram’dan Yeni Özelikler: Yeni Video Düzenleme Aracı, GIF’ler İçin Trend Listesi

Telegram’dan Yeni Özelikler: Yeni Video Düzenleme Aracı, GIF’ler İçin Trend Listesi

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, video düzenleme aracı ile uygulamada gönderdiğiniz herhangi bir fotoğraf ya da videoda pratik bir düzenleme yapabileceğiniz bir güncelleme yayınladı. Güncellemede, videoya animasyonlu çıkartmalar eklemenize olanak tanınıyor.

Güncellemede, videoyu düzenlerken parlaklık ya da doygunluk gibi farklı teknik detayları düzenleyebiliyorsunuz. Tercihiniz doğrultusunda manuel olarak videoyu düzeltebilir, Telegram’ın otomatik olarak videoyu düzenlemesini de sağlayabilirsiniz. Bunun için ekrana iki kere dokunmanız yeterli.

En popüler GIF’lerin yer aldığı bir trend listesi

![](images/telegram-ozellikleri.jpg)

Telegram’da çıkartmalar uzun bir süredir kullanılıyor. Ancak şimdi, çıkartmaları istediğiniz fotoğraf ve videoda kullanmanız mümkün. GIF’lere erişilebilen emoji tabanlı kısımda ayrıca, uygulamadaki en popüler GIF’leri görebileceğiniz bir trend bölümü de var.

Nisan ayında 400 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıklayan Telegram, önemli bir kilometre taşını geride bırakmayı başardı. 20 bin çıkartma içeren bir dizin yayınlayan mesajlaşma uygulaması, bu yıl içinde üzerinde çalıştığı güvenli grup video görüşmelerini de yayınlayacağını duyurdu.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus