Tesla 15 Bin Aracını Geri Çağırdı

Tesla 15 Bin Aracını Geri Çağırdı

Son zamanlarda otomobil sektöründe adından sıkça söz ettirmeyi başaran ve yaptığı projelerle sürekli gündemde olan markaların başında gelen Tesla, 15 bin aracını geri çağırma kararı aldı. Amerika ve Kanada’da satışa sunulan 15 bin aracın direksiyon hidroliklerinde problem olduğu saptandı.

Tesla’nın en ünlü modellerinden biri olan ve SUV sınıfında en çok tercih edilen elektrikli araçlardan olan Model X‘in, Kuzey Amerika’da satılan 15 bin civarı aracında problem tespit edildi. Yapılan açıklamada Tesla; Kuzey Amerika’da satışı yapılan Model X araçlarının hidrolik direksiyonlarında problem tespit ettiklerini ve bu araçları geri çağırdıklarını ifade etti.

![](images/yakindan-bakis-tesla-model-x_89a9a.jpg)

Ücretsiz Bir Şekilde Değişecek

2016 yılının Ekim ayında hayata geçirilen Model X projesinin birçoğunda direksiyon hidroliği probleminin olduğu tespit edildi. Araçta can kaybına sebep olacak herhangi bir durumun olmadığını belirten yetkililer, problemin ücretsiz bir şekilde çözüleceğini dile getirdi. ABD’nin en ünlü elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla, geçen sene de direksiyon hidroliği problemi sebebiyle tam 123 bin aracını geri çağırmıştı.

comments powered by Disqus