Xbox’ın heyecanla beklenen yeni oyun konsolu Series X‘in tanıtım tarihi, sızan bir etkinlik afişi ile ortaya çıktı. Xbox cephesinde sessizlik hakimken ortaya çıkan etkinlik afişi ile yeni oyun konsolunun ne zaman tanıtılacağı belli oldu.

Reddit’te paylaşılan bir görselin etkinliğin afişi olduğu iddiası Microsoft’un Xbox Series X ile ilgili bazı belirsizliklere sebep oldu. Zira etkinlik afişinde Seriex X tanımı görünmüyor. Bunun yerine isimlendirme olarak “Xbox X” kullanılması akıllara farklı Xbox modellerinin tanıtılacağı ihtimalini getirdi. Elbette yalnızca tanıtıma ilginin ve heyecanın artırılması düşüncesiyle böyle bir isimlendirme kullanılmış olabilir.

Etkinlik afişinde Microsoft Theater‘da tanıtımın gerçekleştirileceği belirtilmiş. Tanıtım etkinliğinin tarihinin ise ABD tarafından kullanılan tarih formatında (Türkiye’nin aksine gün/ay/yıl yerine ay/gün/yıl) olduğunun altını çizmek gerek. Afişe göre tanıtım 6 Nisan’da gerçekleşecek.

Microsfot yeni Seriex X oyun konsolunu Aralık ayında The Game Awards 2019 etkinliğinde duyurmuştu. Xbox’ın dikey tasarımıyla ezberleri bozan Series X oyun konsoluna ait görüntüler geçtiğimiz günlerde sızmıştı.

1 YORUM

  1. […] Herkesin büyük bir merakla beklediği yeni nesil konsollar sebebiyle eski konsollara olan talepte düşüşler yaşanıyor. NPD Group isimli analiz şirketi yaptığı açıklamada, son bir yıllık süreçte oyun konsollarında yüzde 35’lik bir düşüş yaşandığına dikkat çekti. Ünlü araştırma şirketi tarafından yapılan bu yorum, durumun tüm ciddiyetini ortaya koyuyor. Yeni nesil oyun konsollarının bu sene içerisinde satışa sunulması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde sızan bir etkinlik afişine göre Xbox Series X 6 Nisan’da tanıtılacağını duyurmuştuk. […]

CEVAP VER