TikTok’un Yeni Ceo’su Kevin Mayer Oldu

TikTok’un Yeni Ceo’su Kevin Mayer Oldu

TikTok‘un ana şirketi olan ByteDance, Disney’in Disney+ ve Hulu gibi yayın hizmetlerinin başkanı olan Kevin Mayer’i TikTok’un CEO’su olarak işe aldı. Kevin Mayer, ByteDance’in CEO’su olarak hizmet verecek ve şirketin küresel gelişiminden, müzik, oyun ve diğer alanları geliştirmekten sorumlu olacak.

Kısa biçimli videolara ev sahipliği yapan bir sosyal medya platformu olan TikTok için Mayer, Bob Chapek baş yönetici olarak atanmadan önce eski Disney CEO’su Bob Iger’in yerini alan en iyi adaylardan biri olarak kabul edildi.

![](images/tiktokun-yeni-ceosu-kevin-mayer-oldu-1600x1067.jpg)

Bu durumu iyi bir fırsat olarak gören Mayer yaptığı açıklamada “İşimden zevk alıyorum, Bob Chapek’e hayranım ve Disney muhteşem bir şirket. Böyle bir fırsatınız olduğunda bunu geri çevirmezsiniz. Gençleşmiyorum ve bu çok iyi bir fırsat. Ama Disney’i seviyorum ve ayrılmak istemiyordum.” dedi.

TikTok, Asya’daki gizlilik ve içerik sansürü konusunda bir inceleme ile karşı karşıya kaldı ve ABD politikacıları ulusal güvenlik endişelerini dile getirdi. 1 Haziran‘dan itibaren TikTok’un sahibi olan Çinli şirket ByteDance‘in baş işletme görevlisi olarak hizmet verecek olan Mayer ise bu konu hakkında Disney’de dijital gizlilik ve güvenlik konusunda deneyim sahibi olduğunu ve TikTok’un gizlilik ve veri zorluklarıyla başa çıkabileceğini söyledi.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus