Türkiye e-ticaret ekosisteminin önemli oyuncularından Trendyol, Trendyol Go markasıyla online market sektörüne adım atıyor.

Dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen koronavirüs salgını, online alışkanlıklarda ciddi değişimler yarattı. Market alışverişi de bu alanlar arasında. Trendyol’un, henüz resmi bir açıklama olmamasına karşın online market alışverişi sektörüne girdiği iddia edildi. 

Webrazzi’nin haberine göre Trendyol’un, Trendyol Go ismiyle market alışverişi sektörüne gireceği öğrenildi ve hedefin, 1 saat içinde market ürünlerini eve ulaştırmak olduğu belirtildi. Trendyol online marketin, iş modelinin nasıl olacağı henüz belli olmasa da konum seçerek yakındaki marketten sipariş usulü çalışacağı düşünülüyor.

LinkedIn’de Trendyol Go markası için verilen iş ilanının ardından, servisin isminin Trendyol Go olabileceği tahmin ediliyor. 

Banabi, Getir ve istegelsin gibi markaların boy gösterdiği online market sektöründe, geniş bir kullanıcı tabanına sahip olan Trendyol’un da boy göstermesi, rekabeti artıracak gibi görünüyor. 

YORUM YOK

CEVAP VER