Twitter Artık IOS’ta Alıntı Tweet’leri Görmeyi Kolaylaştıracak

Twitter Artık IOS’ta Alıntı Tweet’leri Görmeyi Kolaylaştıracak

Twitter, artık insanların tweetler hakkında neler söylediğini takip etmeyi kolaylaştırıyor. Şirket, uygulamada artık tüm retweet’leri tek bir feed’de yorumlarla görme seçeneği sunuyor. Yeni özellik, tüm retweet’leri yorumlarla birlikte kullanışlı bir liste halinde düzenliyor.

Bu özellik sayesinde, retweet sayacına dokunduğunuzda, takipçilerin sizi beğenip beğenmediğini, önemli bir açıklama yapıp yapmadığını veya faydalı bilgiler sağlayıp sağlamadığını anlayacaksınız ve böylece onlara yanıt vermek çok daha kolay olacak.

İşte Twitter’dan özelliği gösteren bir video:

> Don’t miss the Tweets about your Tweet. > > Now on iOS, you can see Retweets with comments all in one place. [pic.twitter.com/oanjZfzC6y](https://t.co/oanjZfzC6y) > > — Twitter (@Twitter) [May 12, 2020](https://twitter.com/Twitter/status/1260294888811347969?ref_src=twsrc%5Etfw)

Yeni özellik olmadan da alıntı tweet’lerini görebiliyorsunuz. Ancak bunu yapmak için bir tweet’in URL‘sini kopyalayıp Twitter’ın arama kutusuna yapıştırmanız gerekiyor. Yeni sunulan özellik, yorumları içeren retweetleri tek bir noktada görmenin çok daha kolay bir yolu gibi görünüyor.

Bu yeni özellik henüz yalnızca uygulamanın iOS sürümünde kullanılabiliyor.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus