Twitter “Fleets”leri Test Etmeye Başladı

Twitter “Fleets”leri Test Etmeye Başladı

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olan Twitter, Mart ayından bu yana Brezilya’da test ettiği Hikayeye benzer özellik olan Fleets‘lerdeki ilk önemli güncellemelerinden birini yayınladı. İki aydan uzun süren testlerden sonra, Fleets‘lerin İtalya‘da da kullanılabileceğini söyleyen şirket, özelliğin kalıcı olup olmayacağını söylemek için henüz çok erken olduğunu belirtti.

![](images/fleets-1600x1066.jpg)

Brezilya’da Fleets‘leri test etmeye başlayan şirket, kullanıcıların Twitter üzerinden en çok konuştuğu yer Brezilya olduğu için burasını seçti. Deneme sürecinde platformda Fleets aracılığıyla 24 saat sonra tamamen kaybolan fotoğraflar, kısa videolar ve metinler yayınlanabilecek. Ancak tweetlerden farklı olarak, yeni Fleets’ler beğenilemeyecek, yanıtlanamayacak veya retweet yapılamayacak.

Twitter “Yapılan araştırmalarda kullanıcılar Fleets‘lerin 24 saat ardından ortadan kalkması nedeniyle gündelik düşüncelerini paylaşmakta daha istekli olduklarını gösteriyor. Umarız Tweet atarken genellikle rahat hissetmeyen kullanıcılar, düşüncelerini paylaşmak için Fletts‘leri kullanır.” açıklamasını yaptı.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus