Twitter’a Hikaye Özelliği Geliyor: Fleets

Twitter’a Hikaye Özelliği Geliyor: Fleets

Twitter, popüler sosyal ağlardaki hikaye özelliğini biraz farklılaştırarak kendi kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Twitter Fleets ismi verilen yeni özellik ile kullanıcılar 24 saat sonra kaybolan içerikler paylaşabilecek.

Sosyal ağlarla birlikte hayatımıza giren “hikaye” kavramı, her geçen gün farklılaşarak bir başka sosyal ağda karşımıza çıkıyor. Dünyaca ünlü mikro blog platformu Twitter yeni özelliği Fleets’i test etmeye başladı.

Twitter ürün lideri Kayvon Beykpour tarafından yapılan paylaşımda, hikayeler konseptindeki yeni Twitter özelliği Fleets duyuruldu.

![](https://i0.wp.com/intersiber.comimages/twitter-hikaye-ozelligi-fleets-nedir-nasil-kullanilir-2.png?fit=640%2C360&ssl=1)

24 saat sonra kaybolacak ve Retweet edilemeyecek

Twitter Fleets özelliği ile yapılan paylaşımların ömrü 24 saat olacak. Paylaşımda tweetlerde olduğu gibi 280 karakter sınırı bulunuyor. Yapılan paylaşım herhangi bir şekilde retweet edilemeyecek ve beğenilemeyecek. Yalnızca emojilerle direkt mesaj olarak ifade bırakılabilecek.

Kayvon Beykpour tarafından yapılan paylaşımda, “Fleets’in hikayeler formatıyla çok fazla benzerliği olduğu ancak Twitter Fleets’in daha çok insanların düşüncelerini paylaşmasına odaklandığı” ifade edildi.

Twitter Fleets şimdilik yalnızca Brezilya’da test edilmeye başlandı. Fleets özelliğinin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı şimdilik belli değil.

intersiber
intersiber intersiber
comments powered by Disqus