iOS 13.4 Dördüncü Public Beta Sürümü Yayınlandı: iOS Beta Nasıl Yüklenir?

iOS 13.4 Dördüncü Public Beta Sürümü Yayınlandı: iOS Beta Nasıl Yüklenir?

Apple, iOS 13.4‘ün dördüncü beta sürümünü yayınladı. Peki iOS 13.4’ü denemek istiyor musunuz? Herkese açık beta kullanıma sunuldu ve iOS beta sürümünü yüklemek için Apple Beta programına kaydolabilirsiniz.

17E5249a sürüm koduyla yayınlanan iOS ve iPadOS 13.4 beta sürümünde birçok hata giderildi. iOS’un yeni sürümünün yakında tüm cihazlara sunulması bekleniyor.

iOS 13.4 işletim sistemi herkesin kullanımına sunulmadan önce test edilmesi gereken özelliklerle geliyor. Bu nedenle Apple, ilgilenen kullanıcıların iOS 13.4’ü kontrol etmesine ve genel yayına girmeden önce geri bildirim sağlamasına izin veriyor.

Bununla birlikte, ilgilenen kullanıcılardan biriyseniz, herkese açık beta indirme ve yükleme işleminden geçmeniz gerekiyor. Karmaşık olmasa da, normalde iPhone’unuza yazılım alabildiğiniz yöntemden biraz farklı. Bu yüzden, size yardımcı olacağız.

Apple bazen güncellemeleri iOS , watchOS , tvOS ve MacOS kapalı geliştirici önizlemeleri veya kamu betaları iPhone, iPad, Apple TV ve Mac için yayınlamaktadır. Beta’lar yeni özellikler içermekle birlikte, iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV veya Mac’inizin normal kullanımını önleyebilecek ve birincil cihazda günlük kullanım için tasarlanmamış yayın öncesi hatalar da içerir. Bu nedenle, yazılım geliştirme için gerekmedikçe geliştirici önizlemelerinden uzak durmanızı ve herkese açık beta’ları dikkatle kullanmanızı öneririz.

Hesabınızı iOS 13 Herkese Açık Beta Sürümüne Nasıl Kaydedersiniz?

Geçmişte Apple herkese açık beta sürümüne zaten katıldıysanız, iOS 13’e tekrar kaydolmanız gerekmez; sadece aynı Apple Kimliği ile giriş yapın. Daha önce herkese açık bir betaya katılmadıysanız, Apple Kimliğinizle kaydolarak başlayacaksınız.

 1. Beta sürümüne kaydetmek istediğiniz iPhone’da beta.apple.com adresine gidin .
 2. Kayıt ol butonuna tıklayın. (Daha önce herkese açık bir beta sürümüne kaydolduysanız, Oturum aç’a dokunun.)
 3. Size ait Apple Kimliği e-posta adresini ve parolasını girin.
 4. Oturum aç’a dokunun .
 5. Şartlar ve koşulları kabul etmek için Kabul et’e dokunun .

Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra indirmeye başlamanın zamanı geldi.

![](images/ios13beta2.jpg)

iPhone’unuzu iOS 13 Herkese Açık Beta Sürümüne Kaydetme

Sadece dokunup indirmeye başladığınız normal iOS güncellemelerinden farklı olarak Apple, iOS 13 genel beta cihazlarını doğrulamak için yapılandırma profillerini kullanıyor. Yönergeleri takip ederek yükleyebilirsiniz.

Not: Önceki bir iOS herkese açık beta sürümündeyseniz, iOS 13 sürümünü yüklemeden önce, önceki beta profilini kaldırmanız gerekebilir. Bunu, Ayarlar> Genel> Profil’e gidip iOS Beta Yazılım Profilini seçip Profili Sil’e basarak yapabilirsiniz .

 1. Henüz orada değilseniz , beta.apple.com adresine gidin .
 2. Zaten açık halde değilse iOS sekmesine dokunun .
 3. Profili indir üzerine dokunun .
 4. Sağ üst köşedeki Yükle’ye dokunun .
 5. Kod’unuzu girin .
 6. Beta sözleşmesini onaylamak için bu sefer Yükle’ye dokunun. (Her bir beta için risk vardır.)
 7. Onaylamak için alttaki Yükle üzerine dokunun.
 8. Cihazınızı yeniden başlatmak için Yeniden Başlat üzerine dokunun.

iPhone’unuz yeniden başlatmayı bitirdikten sonra iOS 13’ü otomatik olarak indirmeye başlamalıdır. Bu noktadan itibaren, işlem diğer iOS güncellemeleriyle aynıdır.

comments powered by Disqus