Twitter, Kullanıcıların Tweet’lerini Kimlerin Yanıtlayabileceği Sınırlamasını Test Ediyor

Twitter, Kullanıcıların Tweet’lerini Kimlerin Yanıtlayabileceği Sınırlamasını Test Ediyor

Twitter, son zamanlarda sosyal ağ için birçok farklı değişiklik üzerinde çalışıyor. Şirket, kullanıcıların tweet’lerini kontrol etmesini ve istenmeyen yanıtlardan kaçınmasını kolaylaştırmak istiyor. Bu nedenle uygulamaya gelen yeni güncelleme ile kullanıcıların tweet‘lerini kimlerin yanıtlayabileceğine dair bir sınırlama getirebilmelerine imkan sağlayan yeni özelliğini test ediyor.

Yeni özelliğini Ocak ayında Tüketici Elektroniği Fuarı‘nda açıklayan Twitter, uygulamada yanıtlar için yeni bir düzen getirerek yorumlarla daha erişilebilir Retweet‘ler ile bir Tweet çevresindeki tüm konuşmaların okumasını kolaylaştırıyor. Sosyal medya platformu, yeni özelliği ile kullanıcıların daha iyi ve sağlıklı bir konuşma yapmasını ve platformda bugünlerde son derece yaygın hale gelen saygısız davranışları olabildiğince en aza indirmeyi amaçlıyor.

![](images/twitter-replies-1600x900.jpeg)

Güncelleme ile Tweet Oluştur penceresinde yeni bir Görüşme Katılımcıları seçeneği olacak. Her tweet’te üç seçenek yer alacak. Seçenekler, tweet’inizi belirli bir grup insanla sınırlamanıza ve istenmeyen yanıtları tweet’inizden uzak tutmanıza olanak tanıyacak. Yine de herkes tweet altındaki konuşmaları görebilecek.

  • İlk seçenek, Twitter’daki herkesin tweet’inize yorum yapmasına izin verecek olan “herkes” seçeneğidir. Temel olarak, bu mevcut standart tweet’e benziyor.
  • İkincisi, yalnızca takip ettiğiniz kişilerin tweet’lerinize yanıt vermesine olanak tanıyan “yalnızca takip ettiğiniz kişiler” seçeneğidir.
  • Üçüncü seçenek ise “yalnızca sizin bahsettiğiniz kişiler“dir. Bu seçenek yalnızca bir tweet’te etiketlenen kullanıcıların tweet’inize yanıt verebileceği anlamına geliyor.

Başlangıçta, iOS, Android ve twitter.com için Twitter’da küresel olarak yalnızca sınırlı bir grup kişi bu ayarlarla Tweet gönderebilecek. Twitter, özelliğin resmi sunum zaman çizelgesini henüz yayınlamadı. Bu nedenle şimdilik test aşamasında olan bu ayarların platformun resmi bir parçası olup olmayacağı tam olarak bilinmiyor.

comments powered by Disqus