Uçaktan Düşen iPhone Kurtuldu ve Düşüş Anını Videoya Kaydetti

Uçaktan Düşen iPhone Kurtuldu ve Düşüş Anını Videoya Kaydetti

Brezilya’da yaşanan olayda, uçaktan çekim yapan bir belgeselci, iPhone 6S model telefonu ile çekim yaptığı esnada rüzgar nedeniyle elinden telefonu düşürdü. Telefon denize düşmediyse tamir ettirebilirim umudu ile konumunu bulan belgeselci, telefonun kırılmadığını ve düşüş anlarının da kamera tarafından kaydedildiğini gördü.

Akıllı telefonlar, tasarımsal açıdan her gün bir adım öne çıksa da, sağlamlık konusu bazen tartışmaya açık oluyor. İnce tasarımları ile bazen elimizden düşürdüğümüzde bile ekranı kırılabilen akıllı telefonlarla ilgili Brezilya’da yaşanan olay ise sizi şok edebilir.

Uçaktan çekim yaparken elinden kaydı

Brezilya’da bir belgeselci, çekim yaptığı esnada iPhone 6s model telefonu kullanıyordu ve rüzgarın etkisi ile telefonu düştü. 2015’te üretilen iPhone 6s için, uçaktan indiğinde konumu kontrol eden belgeselci, telefonun çalıştığını görünce şaşırdı.

Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde bir plajın üzerinde uçarken düşen telefon, düştüğünde video kaydetmeye devam ediyordu. Cihazın sahibi belgeselci, telefonu bulmak için konumu aldı.

Çalışan telefonda hiçbir arıza yok

iPhone 6s’inde ekran koruyucu ve silikon kılıf olan Galiotto, iPhone’umu Bul uygulamasından, telefonun plaja düştüğünü anladı ve bulmak için yola çıktı Konuma ulaştığında ise telefonun tek parça olduğunu gördü. Telefon, düşerken yaptığı çekimi ise sürdürmüştü.

İşte o video:

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus