Whatsapp’a İki Yeni Özellik: Tarihe Göre Arama ve Depolama Yönetimi

Whatsapp’a İki Yeni Özellik: Tarihe Göre Arama ve Depolama Yönetimi

WABetaInfo, Whatsapp’ta önemli bir arama özelliğinin geleceğini duyurdu. Gelen bilgiye göre mesajlaşmalarda, belli bir tarihe hızlı bir şekilde gitme olanağı verecek bir Whatsapp özelliği geliyor. Bu özellikle, belli bir günde kişilerinizle yaptığınız görüşmeyi detaylı bir şekilde inceleme şansınız olacak.

![](images/whatsapp-tarihe-gore-arama-ozelligi.png)

Rapora göre özellikte, tarihe göre arama için hızlı gezinmeye yardımcı olacak bir takvim yer alacak.

Depolama yönetimi özelliği

Whatsapp’ta beklenen diğer bir önemli özellikse depolama yönetimi. Özellik, bir sohbetin ne kadar depolama alanı kapladığını gösterecek. Bu da, depolama alanınızı verimli bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak.

![](images/whatsapp-buyuk-dosya-silme-ozelligi.png)

Rapora göre ayrıca, telefonunuzdaki büyük dosyaları görmek ve silmek için farklı bir sekme olabileceği de ifade edildi. Whatsapp, hangi büyüklükteki dosyaları büyük dosya sınıfına koydu bilinmiyor, ancak yönlendirilen ve boyutu büyük dosyaların daha kolay tespit edilmesi ve silinebilmesi için çalışma yapıldığı görülüyor.

Özellikler şu anda geliştirilme aşamasında olduğu için, ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor. Ancak o zamana kadar Whatsapp’ta depolama alanınızı optimal bir şekilde kullanmak istiyorsanız, otomatik medya indirme özelliğini durdurabilirsiniz.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus