WhatsApp’tan 7 Gün Sonra Otomatik Silinen Mesaj Özelliği Geliyor

WhatsApp’tan 7 Gün Sonra Otomatik Silinen Mesaj Özelliği Geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir hafta içinde otomatik silinecek mesajlar özelliğini duyurdu. Kaybolan mesaj olarak adlandırılan bu yeni özellik, hem iOS hem de Android tarafında erişilebilecek.

WhatsApp kaybolan mesajlar nasıl çalışıyor?

WhatsApp geliştirici ekibi tarafından yapılan açıklamada, 1 hafta içinde otomatik silinecek mesajlar “kaybolan mesajlar” olarak adlandırılıyor.

Kaybolan mesajlar ilk olarak Snapchat ile hayatımıza girmişti ve bir dönemin popüler platformu Snapchat’te, mesajlar çeşitli süreler içinde kayboluyordu.

Instagram’ın hikaye özelliği ile de sonradan popüler hale gelen “belli süre içinde kaybolan mesaj” konsepti, WhatsApp tarafından sunulacak. Böylelikle kullanıcılar, belli mesajlaşma pencerelerinde mesajlarını tek tek ya da toplu bir şekilde silmek zorunda kalmayacak.

Kaybolan mesajlar özelliği nasıl görünecek?

![](images/whatsapp-silinen-mesajlar.png)

WhatsApp kullanıcıları, kaybolan mesajlar özelliğini etkinleştirmek için özelliği açabilecek. Mesajların ne kadar süre içinde silineceğine ilişkin özel bir ayar ise bulunmuyor.

Gelen bilgilere göre WhatsApp kaybolan mesajlar, Kasım ayı içinde kullanıma sunulacak. Kullanıcılar bu özellikten memnun kalırsa, WhatsApp bu özelliği sürekli olarak tutabilir, hatta çeşitli güncellemelerle geliştirebilir.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus