Geçtiğimiz haftalarda resmi olarak açıklanan Xbox’ın yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X‘in gerçek fotoğrafları sızdı. Twitter’da Doug_DragoX tarafından paylaşılan fotoğraflarda Xbox Series X seri numarasına kadar görülüyor.

Fotoğraflardan görüldüğü kadarıyla Xbox Series X daha önce paylaşılan render görüntülerine bir hayli benziyor. Ön tarafında CD, DVD ve Blu-ray diskler için bir disk okuyucu bulunuyor. Cihazın sol alt köşesinde ise küçük bir düğme ile USB bağlantı noktası yer alıyor.

Cihazın arka tarafında ise bir elektrik güç girişi, bir HDMI bağlantı noktası, iki USB bağlantı noktası, bir Ethernet ve bir S/PDIF bağlantı noktası bulunuyor.

Cihazın arkasında prototip olduğuna dair bir ibare bulunuyor ve satışının yapılamayacağı uyarısı da mevcut. Daha önce paylaşılan render görüntüleri ile birlikte değerlendirildiğinde Xbox Series X’in aşağı yukarı fotoğraftaki cihaza benzeyeceğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla Xbox yeni oyun konsolunda ITX benzeri bir kasaya sahip olacak. Xbox Series X 4K 120 Hz oyun desteği ile gelecek ve 8K görüntü çıkışına sahip olacak. Cihazın grafik işlem gücünün 12TFLOP’un üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Twitter

1 YORUM

CEVAP VER