Yeni iPhone 12’ler, Maketleri İle Ortaya Çıktı: Düz Kenarlar ve 3 Arka Kamera

Yeni iPhone 12’ler, Maketleri İle Ortaya Çıktı: Düz Kenarlar ve 3 Arka Kamera

Apple’ın, sonbahar aylarında piyasaya sürmesi beklenen iPhone 12 modellerinin maketleri ortaya çıktı. Düz kenarlı olması beklenen iPhone 12 modellerinin, 3 arka kameraya sahip olacağı modellerde görülüyor.

Twitter’da paylaşıldı

Bu yıl kullanıcılara tanıtılması beklenen iPhone 12 serisinin maket modelleri, Twitter’da bir kullanıcı tarafından yayınlandı. Sonny Dickson’ın paylaştığı modellerde, iPhone 12 serisinin üç üyesinin fiziki özellikleri görülüyor. Üç modelde de düz kenarlar ve üçlü arka kamera formu yer alıyor. Maket modellerin fiziki özellikleri, bu sonbaharda yayınlanması beklenen modellere ilişkin bilgilerle uyumlu.

![](images/iphone-12-nasil-olacak.jpeg)

Maket modellerin ekran ölçülerinde, üç farklı ebat görülüyor. iPhone 12 modellerinin 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç ekran boyutlarına sahip olacağı düşünülüyor. Telefonların maket modellerinde öne çıkan en önemli detay, Apple’ın iPhone 4 ve 5 serisi modellerdeki düz kenar konseptini yeniden getirecek olması.

Maketleri paylaşan Dickson, tasarım özelliklerinin iPhone 12’nin yüzde 100 tasarımı olmayacağını ve bazı değişiklikler olabileceğini aktardı. Bu değişiklikler arasında telefonun arka kamerasında LIDAR sensörü yer alıyor. Bu sensörün sadece PRO modelde olması bekleniyor. Pro dışında diğer modellerde, arkada iki kamera olması da söylentiler arasında.

Telefon aksesuar üreticileri, telefonların ebatına uygun aksesuar üretmek için, söylentileri yakından takip ediyor ve maket modellerdeki sızıntılar, hızlı bir şekilde yayılıyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus