Dünyanın en popüler video platformu Youtube’da, bir Türk Youtuber çektiği bir video ile sosyal ağın en çok izlenen 10 videosundan birine imzasını atmayı başardı. İlyas Ay isimli Youtuber’ın videosu tam 3 milyar 300 milyon kere izlendi. 

Çocuklara yönelik içerikler üretiyor

İlyas Ay, Youtube’da hem Türkçe hem de Rusça kanalları olan ve çocuklara yönelik videolar çeken bir Youtuber. Ay’ın Rusça çocuk içerikleri ürettiği ve 14,7 milyon abonesi bulunan kanalında eklediği son video, onun bile beklediği ölçüde izlendi ve rekor kırdı.

Rusça kanalında, “Çiftlikte rengarenk yumurtalar ile renkleri öğreniyorum” adlı bir video çeken Ay’ın videosu Youtube’da 3,3 milyar izlenme aldı. Bu izlenme, Ay’ı Youtube’da en çok izlenen 10 videodan birinin de sahibi yaptı…

Çocuklar için üretilen içerikler ilgi görüyor

İlyas Ay, konuyla ilgili kendisinin de şaşkın olduğunu söyledi. Çocuklara özel videoların platformda ciddi bir şekilde ilgi gördüğünü söyleyen İlyas Ay, Rusya’da çocuklara yönelik videolarla ufak çaplı bir kanal oluşturmayı hedeflediğini, zaman içinde geniş bir takipçi kitlesine ulaşmayı başardığını söyledi. 

YORUM YOK

CEVAP VER