Twitter’a Tweet Zamanlama Özelliği Geldi

Twitter’a Tweet Zamanlama Özelliği Geldi

Twitter’ın bir süredir üzerinde çalıştığı tweet zamanlama özelliği, web uygulamasında yayına girdi. Bir tweet oluştururken, oluşturma penceresinin altındaki ikonlar arasında yer alan tweet zamanlama özelliği ile, ileri tarihte bir paylaşım planlayabilirsiniz.

Kasım ayından beri testteydi

![](images/tweet-zamanlama-nasil-yapilir.png)

Tweet zamanlama özelliğine ilişkin detaylar ve ekran görüntüleri, geçtiğimiz yılın son aylarında ortaya çıktı. Twitter, tweet zamanlama özelliğini sadece tweetdeck ya da buffer gibi üçüncü parti uygulamalar üzerinden sunuyordu. Twitter web’e gelen zamanlama özelliği, markalar, ajanslar ya da haber siteleri için faydalı olacak.

Web sürümünde de taslak kaydedilebiliyor

Twitter’ın sunduğu diğer bir yenilik, web uygulaması üzerinden hazırlanan tweetlerin taslak olarak kaydedilebilmesi. Taslak tweetler mobil uygulama için kullanılabiliyor ancak web için sunulmuyordu. Web site üzerinden taslak hazırladığınızda, mobil uygulamadaki tweetler ile senkronize olmayacağı da Twitter tarafından aktarıldı.

Twitter, konuyla ilgili aşağıdaki videoyu paylaştı:

> Not quite ready to send that Tweet? Now on <https://t.co/fuPJa36kt0> you can save it as a draft or schedule it to send at a specific time –– all from the Tweet composer! [pic.twitter.com/d89ESgVZal](https://t.co/d89ESgVZal) > > — Twitter Support (@TwitterSupport) [May 28, 2020](https://twitter.com/TwitterSupport/status/1266081598748925961?ref_src=twsrc%5Etfw)

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus