Amazon Koronavirüslü Flex Çalışanlarına Maaş Ödemeyecek

Amazon Koronavirüslü Flex Çalışanlarına Maaş Ödemeyecek

ABD’li e-ticaret şirketi Amazon’dan bugün yapılan ve tepki çeken açıklamada şirketin ABD içerisinde aktif olan Flex dağıtım servisinin koronavirüse yakalanan dağıtımcı çalışanlarına 14 gün boyunca evlerden çıkmama uyarısı yaptığı, bu süre zarfında dağıtımcı çalışanlarına herhangi bir ödeme yapmayacak olduğu açıklandı.

Amazon, Flex çalışanlarının koronavirüse yakalanması durumunda evden çıkmamaları ve sağlık hattına haber vermesi gerektiğini belirtirken, Uber’den yapılan açıklamada ise sürücülerin 14 gün boyunca ücretlerinin ödenmeye devam edecek olduğu, sürücülerin hasta olmaları durumunda asla trafiğe çıkmamaları uyarısı yapıldı.

![](images/amazon-.jpg)

Senatör Mark Warner geçtiğimiz hafta büyük ABD’li şirketlere mektup göndermiş ve çalışanların hasta olması durumunda mali sıkıntıya düşmemek için önlemler almalarını, çalışanlarının hastalık süresince ödemelerinin aksamadan yapılması konusunda beklentileri olduğunu açıklamıştı.

Washington, D.C. yönetimi ise kısa süre önce ülkede ekonomiyi etkileyecek herhangi bir salgın durumundan söz edilmediğini, ancak olası tüm sorunlara hazır olduklarını açıklamıştı.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus