Amazon, corona virüsü nedeniyle yükselen online ticaret nedeniyle 100 bin yeni çalışan almaya karar verdiğini açıkladı. ABD ve Avrupa genelinde 100 bin yeni çalışan alacaklarını duyuran şirket bunun için 350 milyon dolardan fazla bütçe ayırdığını açıkladı.

Nisan ayı sonuna kadar yaşanan yoğunluk ve çalışanlarının yaşayabilecekleri olumsuzluklar nedeniyle saatlik ücretlerde 2 dolar artışa gideceklerini belirten şirket, çalışan sayısının artması ile yaşanacak hijyen sorunu konusunda da açıklama yaptı.

Sürekli olarak hijyene önem gösterdiklerini belirten Amazon, çalışanlarının dezenfektan konusunda sorunlar yaşamadığını, şirketin bu konularda üst düzey önlemler almayı sürdürdüğünü açıkladı.

Amazon, Flex için geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada çalışanlarına corona virüsüne yakalanmaları durumunda ödeme yapmayacağını açıklamıştı.

1 YORUM

  1. […] Ülkemizde olduğu gibi Dünya’nın dört bir yanında yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle online alışverişe talep artmış durumda. E-ticaret şirketi Amazon’un Dünya Operasyonlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dave Clark yaptığı blog paylaşımında, salgınla birlikte e-ticarete olan talebin önemli bir şekilde arttığını ve işgücü ihtiyacının doğduğunu belirtti. Söz konusu talep artışını karşılayabilmek için depo merkezleri ve dağıtım ağında tam ve yarı zamanlı çalışacabilecek 100 bin yeni personel alınacağı bildirildi. […]

CEVAP VER