Cupertino, ABD merkezli teknoloji üreticisi Apple geçtiğimiz hafta aldığı bir karar sonucunda her bir kullanıcının belirli cihazları sadece 2 adet satın alabileceklerini bildirmişti. Ancak yeni bir kararla Apple geri adım attı.

Apple’dan yapılan resmi bir açıklama söz konusu olmazken, şirket internet sitesinden yaptığı açıklamada iPad ve iPhone modellerinin kişi başına aynı modelde 2 adet, Macbook modelleri gibi ürünlerde ise kişi başına en fazla aynı modelde 5 adet olarak kısıtlama uygulanacağını açıklamıştı.

Apple’ın COVID-19 nedeniyle bir süredir üretim zincirinde yavaşlama olabileceği, bunun ise şirketin tedarik zincirinde ciddi problemler ile karşı karşıya kalmasına sebep olabileceği tahmin ediliyordu.

Sadece Apple Değil, Tüm Şirketler Risk Altında

Apple’ın tedarik zinciri bozulmasın diye getirdiği kısıtlamalar bugün yeniden kaldırıldı. Şirket teslimat sürelerini daha uzun tutmaya başlarken, üretim ağında bir sorun olmadığına işaret eden bu kısıtlamaların kaldırılması kullanıcıları sevindirdi.

Apple dışında birçok teknoloji üreticisi ve teknoloji kategorisi dışında cihaz satışı yapan üreticide bu dönemde özellikle tedarik zincirinin bozulması riski ile karşı karşıya.

COVID-19 nedeniyle yaşanan bu zorlu durumun ne kadar süre boyunca devam edecek olduğu ise tamamen belirsiz.

1 YORUM

CEVAP VER