Apple, iPhone 12 Ekranları İçin Samsung’u Tercih Edebilir

Apple, iPhone 12 Ekranları İçin Samsung’u Tercih Edebilir

Apple’ın iPhone 12 lansmanı yaklaşırken, telefona ilişkin detaylı bilgiler gelmeye devam ediyor. Apple, iPhone ekranları konusunda Samsung’la olan işbirliğine alternatifler üzerinde çalışıyordu. Çin merkezli BOE ile ekran testleri yapan Apple, iddialara göre memnun kalmadığı şirket yerine Samsung’la çalışmayı sürdürebilir.

Devlerin OLED ekran tedarikçisi

Çinli BOE şirketi, Samsung ve Apple’a ekran konusunda çözümler sağlayan bir şirket. Samsung, Galaxy S21 serisinde BOE’nin OLED ekranlarını tercih edecek söylentileri gündemde yer aldı. Ancak son bilgiler, Samsung OLED ekran konusunda Çinli şirketle yola çıkmayacak. Gelen son bilgi, Apple’ın da BOE ile çalışmayacağı yönünde.

iPhone 12 ekranlarını Samsung üretebilir

![](images/iphone-12-ekrani-ureticisi.jpeg)

Gelen bilgilere göre Apple, BOE’nin OLED ekranlarından memnun olmadı ve yapılan testlerde ekranlar sınıfta kaldı. Şirket, ekran çözümleri konusunda Samsung’u tercih edebilir. Apple’ın, iPhone 12 ekranlarında istediği standartları yalnızca Samsung ekranlarının karşıladığı belirtildi.

BOE ekranları yerine daha pahalı olan Samsung OLED ekranlarını kullanması beklenen Apple’ın, BOE ekranlarının yeni testlerde başarı göstermesi durumunda iPhone 12’nin yalnızca ilk partisinde Samsung ekranlarını kullanabileceği ifade ediliyor.

Apple’ın Samsung’a alternatif getirme çabalarının nedeni, daha uygun fiyatlı bir ekran arayışı. BOE ekranları, daha önce Apple Watch serisinde kullanılmıştı.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus