OnePlus 8T Şarj Hızı OnePlus 8’den İki Kat Daha Fazla İyi Olabilir

OnePlus 8T Şarj Hızı OnePlus 8’den İki Kat Daha Fazla İyi Olabilir

Oneplus 8T ile ilgili şu ana kadar çok fazla bir bilgi ortaya çıkmadı. Ancak Oneplus 8T’nin, Oneplus 8’e göre şarj hızı bakımından çok ciddi bir artı sunacağı öğrenildi.

OnePlus’ın en yeni telefonları, Android 11 beta sürümü için kullanılıyor. Lavin Amarnani adlı bir yazılımcı, beta sürümünde telefonun yazılımında “Super Warp Charger” adlı bir yapıdan bahseden satırlara ulaştı.

OnePlus’ın yeni telefonlarında, 2019 yılında çıkan birçok telefonun desteklediği 30W’a kadar hızlı şarj olabilme özelliği mevcut. Ortaya çıkan bilgiler, şarj cihazının aldığı sertifikasyonda da ortaya çıktığı gibi, 65W şarj destekleyebilir. Oneplus 8T modelinin de, 65W hızlı şarjı desteklemesi bekleniyor.

![](images/oneplus-hizli-sarj.jpeg)

Oppo Find X2 Pro ve Realme X50 Pro gibi amiral gemisi modeller de 65W hızlı şarjı destekliyor. OnePlus da, bu telefonların tedarikçileriyle yakın bir işbirliğinde olan bir marka olarak, gelecek modellerde hızlı şarj konseptini sunabilir.

Yüksek şarj hızı, ayrı ayrı şarj edilen çift hücreli bir pil teknolojisine dayanıyor, ancak uzun vadede pil sağlığını olumsuz etkileme riski var.

Oneplus, Android’in yeni sürümünde görülen kodlarda aynı zamanda yeni bir renk seçeneği olan Buz Mavisi rengini de sunacak.

Telefonla ilgili beklenen diğer özellikler içinde, şirketin ilk kablosuz kulaklığı olması beklenen OnePlus Pods da var. Oneplus 8T serisinin, 2020 sonlarına doğru tanıtılması bekleniyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus