Apple’dan Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık: AirPods X

Apple’dan Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık: AirPods X

AirPods ailesiyle büyük bir satış başarısı yakalayan Apple, kablosuz kulaklıklarına bir yenisini daha katmaya hazırlanıyor. Apple’ın AirPods X isimli yeni bir kablosuz kulak üstü kulaklık üzerinde çalıştığı ve yakında satışa çıkacağı düşünülüyor.

Birkaç ay önce AirPods Pro isimli yeni kulaklık modelini piyasaya süren Apple, 249 dolar fiyat etiketi koymuştu. Henüz üzerinden fazla bir zaman geçmemesine rağmen Apple’ın yeni model bir kablosuz kulaklık üzerinde çalıştığı duyumu geldi.

> Multiple Target employees have started reaching out to me about this 🤔 > > Showing up in their systems and on UPC scanners is this mysterious “Apple AirPods (X Generation)” listing, priced at $399. 👀 > > Potentially Apple’s over-ear “StudioPods” headphones. Launch soon (March)? [pic.twitter.com/NVcqH8As47](https://t.co/NVcqH8As47) > > — Jon Prosser (@jon\_prosser) [February 22, 2020](https://twitter.com/jon_prosser/status/1231213249586171904?ref_src=twsrc%5Etfw)

Satış Fiyatı 399 Dolar

Amerika’nın önemli zincirlerinden birine sahip olan Target, satış listesine Apple AirPods X isminde kulaklık modelini koydu. Envanterinde paylaştığı görsellerde ürünün tam isminin Apple AirPods X Generation olduğu görülüyor. Ürünün satış fiyatı ise önceki modellere göre oldukça yüksek. 399 dolardan satışa sunulan kulaklık modeliyle, kablosuz kulak üstü kulaklık pazarında kendisine yer edinmeye çalışacak.

Apple, dünya çapındaki en önemli kulaklık markalarından biri olan Beats’i satın alarak bu alanda rakiplerine ciddi bir fark atmıştı. Kulak üstü kulaklık seçenekleriyle birlikte üretim yapan Beats ürünlerini yine aynı marka ile satışına devam eden Apple, piyasaya süreceği yeni ürün ile birlikte Beats’in marka değerini baltalayıp baltalamayacağı ise merak ediliyor.

Kaynak: Macrumors

comments powered by Disqus