Apple, LGBTİ Konseptli Akıllı Saat Serisi Watch Pride Edition’ı Tanıttı

Apple, LGBTİ Konseptli Akıllı Saat Serisi Watch Pride Edition’ı Tanıttı

Apple, akıllı saatleri Watch serisinde, LGBTİ topluluğunu hedef alan eşitsizliğe dikkat çekmek adına Pride Edition adlı özel bir kordon serisini satışa sundu.

İki farklı modele sahip olan kordonlar, LGBTİ topluluğunu ifade eden ikonlara ve renklere sahip. Saatin spor kordonlu temasına sahip olan seçenekler, oluşturduğu gökkuşağı renkleriyle renkli ve keyifli bir konsept sunuyor.

Nike imzalı spor kordonun yeni renklerle tasarlanmış bir versiyonu da olan spor kordonlar, akıllı saatin yakın zamanda gelen watchOS 6.2.5 güncellemesindeki Pride saat arayüzü ile de uyumlu olması amaçlandı. Kordonlar, bu tema ile uyumlu bir görüntü sunuyor.

LGBTİ temalı Apple Watch kordonları, Apple web sitesinin yanı sıra açık Apple mağazalarında da satış sunuldu. Kordonlar Türkiye’de 329 TL fiyatla müşterilere sunulacak.

![](images/apple-watch-lgbti-kordon.png)

İçerdiği özel malzeme ile ve spor temasına uygun tasarımla, delikler üzerinden bileklerin daha fazla hava almasını sağlayan spor kordon, Nike ve Apple işbirliği ile uzun yıllardır sunuluyor. Rahat bir kullanım hissi veren ve hayatında spora ciddi bir yer veren kişiler tarafından tercih edilen spor temalı kordon, şimdi LGBTİ teması seçeneği ile sunuluyor.

Pride Edition kordon, etkileyici tasarımının yanı sıra, tokasında yer alan pim düzeneği ile bilekte daha kolay bir oturum sağlıyor. Apple, ürünle ilgili yaptığı açıklamada dünyada cinsiyet eşitliğini savunan 150’nin üzerinde organizasyonu desteklemekten ötürü gururlu olduğunu ifade etti.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus