Apple Pencil ile Kilitli iPad Ekranından Not Nasıl Alınır?

Apple Pencil ile Kilitli iPad Ekranından Not Nasıl Alınır?

Apple Pencil’ınız varsa hızlı bir şekilde doğrudan iPad’in kilitli ekranından yeni notlar oluşturabilirsiniz.

Bu, cihazınızı bir eskiz defteri gibi kullanabilmenizi sağladığı için hızlı not alması gereken iPad kullanıcısı herkes için harika bir özelliktir.

iPad ve Apple Pencil ile Kilit Ekranı Notları Nasıl Kullanılır?

1. iPad’in kilitli ekranında, Apple Pencil ile ekranda herhangi bir yere dokunun.

![](https://i0.wp.com/intersiber.comimages/ipadkilitekranı.png?fit=640%2C360&ssl=1)

2. Notlar uygulaması hemen yeni bir nota başlayacak, notları not almak veya Apple Pencil ile çizmek için Notlar uygulamasını her zamanki gibi kullanın.

![](images/ipadpencil-1.jpg)

Aslında tek gereken bu; bir Apple Pencil ile kilitli iPad ekranına dokunmak yeni bir not oluşturmak için hemen Notlar uygulamasına geçecektir. Notlar uygulamasında Apple Pencil ile notlar yazabilir ve karalayabilirsiniz.

Bu hızlı Notlar özelliğinin kullanılabilmesi için Apple Pencil ve uyumlu bir iPad veya iPad Pro kullanmalı ve Apple Pencil’ı kullanmak için iPadOS işletim sistemine sahip olmalısınız. Ve elbette Apple Pencil pili , kullanılabilir olması için yeterince şarj edilmelidir.

Bu Apple Pencil’a özgü olsa da, Apple Pencil olmadan bir iPhone’unuz veya başka bir iPad’iniz varsa , kilit ekranından yeni notlar oluşturmak için Kontrol Merkezi’ni kullanabilirsiniz.

Apple Pencil ve iPad birlikte harika çalışıyor, iş veya eğlence amaçlı bir iPad ve Apple Pencil almayı düşünüyorsanız, kullanmayı planladığınız belirli iPad modeliyle uyumlu bir Apple Pencil aldığınızdan emin olun.

  • Apple Pencil (1. nesil) – iPad Air (3. nesil), iPad mini (5. nesil), iPad (6. ve 7. nesil), iPad Pro 12.9 inç (1. ve 2. nesil), iPad Pro 10.5 inç, iPad ile uyumlu Pro 9.7 inç – temel olarak Apple Pencil’ı destekleyen Home düğmeli iPad modelleri
  • Apple Pencil (2. nesil) – iPad Pro 2018 ve iPad Pro 12.9 inç (3. nesil) ve iPad Pro 11 inç dahil yalnızca daha yeni modellerle uyumlu – temelde Ana Ekran düğmesi olmayan herhangi bir iPad Pro modeli

Tüm iPad’lerin en yeni modelleri Apple Pencil’ı desteklese de kullandığı Apple Pencil farklıdır. Tercihinizi yaparken dikkatli olmayı ve yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda yapmayı unutmayın.

comments powered by Disqus