Artık Instagram Web Sitesinden DM Özelliği Kullanılabilecek

Artık Instagram Web Sitesinden DM Özelliği Kullanılabilecek

Yıllarca doğrudan mesajları mobil uygulamalarıyla sınırlandıran Instagram, artık dünyanın dört bir yanındaki herkesin masaüstünde birbirlerine Doğrudan Mesaj gönderebileceğini duyurdu.

Ocak ayında, Facebook‘a ait olan fotoğraf sitesi, web sitesinden DM’leri test etmeye başlamıştı. Bugün ise şirket resmi Twitter hesabından herkesin masaüstünde doğrudan mesaj gönderebileceğini ve alabileceğini söyleyen bir tweet paylaştı.

> \*Sliding into your DMs\* > > Now you can get and send Instagram Direct messages on desktop, no matter where you are in the world 👍 [pic.twitter.com/CT2SwuxHTv](https://t.co/CT2SwuxHTv) > > — Instagram (@instagram) [April 10, 2020](https://twitter.com/instagram/status/1248614425470185472?ref_src=twsrc%5Etfw)

Bir yıldan uzun süren testlerden sonra, Instagram artık kullanıcıların Instagram Direct Mesaj‘larına web sürümü aracılığıyla masaüstünden erişmelerine olanak sağladı.

Doğrudan mesajlaşma deneyimi, web tarayıcıda da mobilde olduğu gibi olacak. Giriş yaptığınızda, sağ üst köşede Doğrudan Mesaj simgesini göreceksiniz. Simgeye tıkladıktan sonra, soldaki mevcut görüşmeleriniz arasında gezinebileceksiniz. Kullanıcılar DM ekranından veya bir profil sayfasından yeni bir grup oluşturabilecek veya sohbet başlatabilecek.

![](images/Instagram-direct-message-1600x900.png)

Ayrıca masaüstünden fotoğraf paylaşabilecek ve sahip olduğunuz okunmamış mesajların toplam sayısını görebileceksiniz. Bir mesajı beğenmek için ise mesaja iki kez tıklamanız yeterli olacak. Tarayıcınızda Instagram sitesinin tamamı için bildirimleri etkinleştirip masaüstü bildirimlerini aktifleştirebilirsiniz.

Şirket bugünkü sunumun sadece bir test olduğunu ve gelecekte potansiyel olarak geniş kapsamlı bir sunumla ilgili daha fazla ayrıntılı bilgi geleceğini söyledi.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus