Google, Arama ve Haritalarda Online Sağlık Hizmetlerini Gösterecek

Google, Arama ve Haritalarda Online Sağlık Hizmetlerini Gösterecek

COVID-19 salgını sırasında, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri insanları mümkün olduğunca online sağlık çözümlerinden yararlanmaya teşvik ediyor. Bu nedenle önümüzdeki iki hafta boyunca Google, Arama ve Haritalar’da online sağlık çözümü seçeneklerini vurgulayacak yeni özellikler sunacak.

Hastaneler, doktorlar ve akıl sağlığı profesyonelleri artık sanal bakım hizmetleriyle ilgili ayrıntıları Arama ve Haritalar’daki İşletme Profillerine ekleyebilecek ve bir hasta onları aradığında, daha fazla bilgi vererek web sitesine yönlendirilip bir “çevrimiçi bakım al” seçeneği sunulacak. Oradan hastalar sanal bir randevu planlayabilecek.

![](images/coronavirus-covid-19.jpeg)

Yeni özellikler başlangıçta ABD’de yayınlanacak. Kullanıcılar “acil bakım” gibi arama sorgularını kullandığında sanal bakım platformlarını göstermeye başlayacak. Arama sonuçları sayfası artık sanal bakım seçeneklerini de sunacak.

Buna ek olarak, Google şimdi otomatik olarak bir sağlık hizmeti sağlayıcısından COVID-19 sayfasına bir bağlantı göstermeye çalışacak; örneğin, gömülü ziyaretler veya çalışma saatlerindeki güncellemeler için kendi politikalarını vurgulayabilirler.

comments powered by Disqus