‘Call of Duty: Warzone’ Bir Ayda 50 Milyon Oyuncuya Ulaştı

‘Call of Duty: Warzone’ Bir Ayda 50 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Activision, Call of Duty: Modern Warfare‘in battle royale versiyonunun 10 Mart’ta PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One için piyasaya sürüldüğünden bu yana ayda 50 milyon indirme yaptığını açıkladı.

Call of Duty serisinin yeni oyunu olan Call of Duty: Warzone tam anlamıyla bir hayatta kalma oyunu. Oyun battle royale modu ile, koronavirüs insanları evlerinde kalmaya zorlarken yayınlandı ve oyunun sosyal yaşamdan uzaklaşmanın verdiği zorluğu azaltmada katkıda bulunduğu görülüyor.

![](images/warzone-1600x900.jpg)

Oyun PC ve konsolda ilk 24 saatte 6 milyon oyuncuya ulaştı. Bu sayı, battle royale oyunlarıyla dolu bir dünyada bir battle royale modu için oldukça iyi bir sonuç. Oyunun 15 milyon oyuncuya ulaşması sadece dört gün, 30 milyona ulaşması on gün sürdü. Ardından son güncellemesi, solo modu ve dört oyunculu kadrosu ile oyunculara hitap eden oyun bir ayda 50 milyon oyuncuyu aştı.

Call of Duty: Modern Warfare sahibiyseniz bir güncelleme yaparak Call of Duty: Warzone’u hemen oynamaya başlayabiliyorsunuz. Ancak Call of Duty: Modern Warfare sahibi değilseniz, oyunu indirmeniz için PlayStation, Xbox ve PC gibi oyunu oynamak istediğiniz platformların PlayStation Store, Xbox Store gibi mağazalarından oyunu ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Bunun için de 83 ile 101 GB arasında bir indirme yapmanız gerekiyor. Oyun geliştiricileri indirme sürecinde sıkılmamanız için oyunun demosunu oynamanıza olanak sağlıyor.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus