Call of Duty Warzone: Yeni Battle Royale Modu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Call of Duty Warzone: Yeni Battle Royale Modu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Call of Duty: Warzone, popüler askeri FPS oyunu için battle royale modudur. Fortnite ve Apex Legends gibi oyunlara benzer şekilde, oyuncular sonuna kadar hayatta kalmak için diğer oyunculara karşı yarışacaklar, ancak Warzone battle royale modu için bazı ilginç değişiklikler yapacak.

Oynaması ücretsiz battle royale modu, Salı gününden itibaren PC, PS4 ve Xbox One’da herkes tarafından kullanılabilir hale geldi. Piyasaya sürülmesinden bu yana geçen ilk 24 saatte Warzone, resmi Call of Duty Twitter hesabından atılan bir tweet’e göre altı milyon kişi tarafından oynandı.

![](images/warzone-2.jpg)

Call Of Duty Warzone Battle Royale modunda, her maç üç kişilik kadrolara ayrılmış 150 oyuncudan oluşacak. Oyuncular bir uçaktan atlayacak ve sadece bir tabanca ile silahlanmış büyük Verdansk haritasında bir yere inecekler. İnişten hemen sonra, takımlar maçtaki diğer oyunculardan kendisini korurken silah aramaya başlamak zorunda kalacaklar.

Klasik olarak haritada güvenli alanı belirten bir daire belirecek ve zamanla küçülecek. Oyunu oynayan bir Reddit kullanıcısı , güvensiz bölgenin oyuncunun sağlığını hızla tüketecek yeşil bir gazdan oluşacağını açıkladı. Oyuncuların onları güvende tutmak için bulabileceği bir gaz maskesi var, ancak etkisi sadece kısa bir süre sürüyor.

Sonuna kadar hayatta kalan takım oyunu kazanır ve maça katılan tüm oyuncuların Memoriam listesi ile birlikte kendi sinematik sonlarını alır.

Silahlar, zırhlar ve diğer ekipmanlar haritanın her yerinde bulunabilir. Daha hızlı hareket etmek için ise beş araç var: ATV’ler, SUV’lar, kargo kamyonları, taktik roverslar ve helikopterler. Her bir araç kaç kişiyi taşıyabileceklerine, ne kadar hızlı seyahat edebileceklerine ve ne kadar zırhla donatıldıklarına göre değişen özeliklere sahip.

![](images/warzone-3-1600x900.jpg)

Çoğu battle royale oyununda, öldürülen oyuncular maçtan çıkarılır, ancak Warzone için durum böyle değil. Bir oyuncu öldüğünde, kendisini bir alanda bulur. Burada ölen oyuncular, kimin ikinci bir şansı olacağını belirlemek için başka bir oyuncuya karşı bire bir maç yapmak zorunda kalacak.

Warzone’da para önemli bir kaynak. Oyuncular nakit paralarını satın alma istasyonlarında harcayabilirler. Bunlar bir alışveriş sepeti simgesiyle tanımlanır ve tüm haritada bulunabilir. Para, yeniden takım belirteçleri satın almak için harcanabilir. Oyuncular para ile ayrıca ölü takım arkadaşlarının oyuna geri dönmesine izin verebilir, kendini canlandıran kitler satın alınabilir, oyunculara geçici bir yükseltme veya birden fazla düşmanı ortadan kaldırmak için taktik bir silah satın alabilirler.

Warzone’da bulunan ikinci bir mod ise yağma modu. Battle royale’den farklı olarak, yağmadaki amaç en fazla parayı elde etmek. Ekipler yağma modunda, en fazla nakiti bulmak için birlikte çalışmak zorunda kalacaklar. Yağma modundaki satın alma istasyonlarında, maç ilerledikçe bazı fonların güvenliğini sağlamaya yardımcı olacak ek satın alma öğeleri bulunuyor.

comments powered by Disqus