Facebook’ta Bu Ürünün Reklamı Yasaklanıyor

Facebook’ta Bu Ürünün Reklamı Yasaklanıyor

Facebook bugün yeni bir karar aldıklarını açıkladı. ABD merkezli sosyal medya ve internet devi şirketten yapılan açıklamada haksız kazancı önlemek ve kullanıcılarının güvenliği için koronavirüs salgınından ötürü tıbbi maske reklamlarının hem Facebook, hem Instagram için bilinmeyen bir süreye kadar yasaklanacağını açıkladı.

Maske fiyatlarının tüm dünyada rekor düzeyde beklenmedik talepten ötürü arttığına dikkat çeken Facebook Ürün Yönetimi Direktör Yöneticisi Rob Leathern, ”Koronavirüs salgınını yakından takip ediyor ve izliyoruz. Koronavirüs haberleri ve gelişmeleri konusunda ekibimiz tüm önlemleri almaya devam ediyor. 5.000 çalışanımız evlerden çalışmayı sürdürüyor.” dedi.

![](https://i2.wp.com/intersiber.comimages/facebook.jpg?fit=640%2C360&ssl=1)

Koronavirüs sebebiyle sosyal medya sitesinde maske satıcılarının haksız bir rekabete sebep oldukları, kullanıcıların dikkatini çeken reklamlar sayesinde yüksek fiyatlardan ürün satabildikleri bir süredir gündemdeydi.

Sosyal medya devi tıbbi maske reklamlarını bilinmeyen bir süreye kadar yasaklayacak olsa da, Google’dan da bu tür bir adım gelmesi durumunda özellikle Türkiye’de maske fiyatlarını %1000 oranından fazla artıran satıcılara bir darbe gelebilir.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus