Facebook, kullanıcıların koronavirüs salgını sonrasında sosyal medya platformunda zamanlarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olmak için mobil uygulamasına birkaç yeni araç ekliyor.

Sunumun bir parçası olarak, sunduğu en büyük özelliklerden biri push bildirimlerini sessize almak için tasarlanmış tamamen yeni bir Sessiz Mod özelliği. Özellik etkinleştirildiğinde sosyal medya platformunda geçireceğiniz zamanınızı sınırlamak için telefonu kenara bırakmanızı hatırlatıyor. Güncelleme artık tüm iOS cihazları için mevcutken, Android kullanıcıları bu modu Mayıs ayında kullanmaya başlayacak.

Sessiz Mod da dahil olmak üzere yeni araçlar, Facebook’u kullanarak geçirdikleri zamanı azaltarak kullanıcılar arasında dijital refahı teşvik etmek için şirketin 2018’de piyasaya sürdüğü “Facebook’taki Zamanınız” gösterge tablosunun bir parçasıdır.

COVID-19‘un yayılmasını engellemek için pek çok insan evlerinden çalışmakta. Ayrıca giderek daha fazla insan Facebook’u ve diğer sosyal medya platformlarını yakınları ve sevdikleriyle bağlantıda kalmak ve virüs hakkında güncel bilgi almak için kullanıyor. Bu durum aynı zamanda çevrimiçi aktivitede bir artışa yol açtığından, bu yeni özellik mevcut senaryoda daha da önem kazanmakta.

YORUM YOK

CEVAP VER