Facebook’un Etkinliği Yönetme Aracı Sosyal Medya Geçmişinizi Temizlemenize Yardımcı Oluyor

Facebook’un Etkinliği Yönetme Aracı Sosyal Medya Geçmişinizi Temizlemenize Yardımcı Oluyor

Facebook’un Etkinliği Yönetme özelliği ile eski postları, fotoğrafları ve videoları toplu olarak silebilecek, her şeyi içerik veya tarihe göre filtreleyebileceksiniz. Bunlara ek olarak yeni özellikle birlikte başka kişiler tarafından etiketlendiğiniz postları da düzenleyebileceksiniz.

Yeni özellik sayesinde artık uygulamada postlarınızı silmek yerine arşivleme seçeneğini de yer alıyor. Ayrıca arşivlenmiş yayınları geri yükleyene kadar yalnızca siz görebileceksiniz. Sildiğiniz bir postu geri yüklemek için ise 30 gününüz olacak.

![](images/20190820_facebook_clear_history_3x2-1600x1067.jpg)

Uzun süredir platforma gelmesi beklenen Etkinliği Yönet özelliği hakkında Mark Zuckerberg “Bir süredir bunun üzerinde çalışıyoruz çünkü bunu mümkün kılmak için bazı sistemlerimizi yeniden inşa etmek zorunda kaldık.” dedi.

Özellik ilk olarak mobil uygulamada kullanılabilecek. Bazı kullanıcılar bugün özelliği kullanmaya başladı ve yeni özellik önümüzdeki haftalarda daha geniş bir kitleye sunulacak. Şirket, özelliğin masaüstüne ve daha sonra Facebook Lite‘a geleceğini de söyledi.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus