Fitness+ Nedir, Hangi Apple Watch’lar Fitness+ Destekliyor?

Fitness+ Nedir, Hangi Apple Watch’lar Fitness+ Destekliyor?

Apple Fitness+, her ne kadar “Apple Watch tarafından destekleniyor” ifadesi ile duyurulsa da, tüm akıllı saatler bu uygulamayı desteklemiyor. Apple’ın, gelişmiş özelliklere sahip fitness uygulaması için hangi Apple Watch modellerine sahip olmalısınız ve bu uygulamayı nasıl kullanabilirsiniz, bakalım.

Fitness+ destekleyen Apple Watch modelleri

![](images/apple-fitness-plus-hangi-apple-watch-larda-kullaniliyor.png)

Apple Fitness Plus’ı kullanmak için, watchOS 7.2 ya da sonraki bir sürümü çalıştıran, Apple Watch 3 ya da daha yeni bir modele ihtiyacınız var. Apple Fitness+ kullanmak için, aşağıdaki modellerden birine sahip olmanız gerekiyor:

  • Apple Watch Series 3
  • Apple Watch Series 4
  • Apple Watch Series 5
  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch SE

2021 ve sonrasında piyasaya sürülen Apple Watch’lar da uygulamayı destekleyecek. Maalesef Apple Fitness+, Apple Watch (1. nesil) ve Apple Watch Series 2 ile çalışmıyor.

Hangi Apple Watch modeline sahip olduğunuzu öğrenmek istiyorsanız, model numarası, kasanın arkasında yazmaktadır. Saatin ayarlarından da bunu öğrenebilirsiniz.

Apple Fitness+ ne sunuyor?

![](images/apple-fitness-plus-nasil-kullanilir.png)

Apple Fitness+, abone olduğunuzda kuvvet, koşu bandı, bisiklet, yoga ya da daha fazlası da dahil birçok antrenmana erişim sağlıyor ve kalp atış hızı, kalori yakımı gibi verileri iPhone, iPad gibi aygıtlarınızla paylaşıyor. Antrenman sona erdiğinde aktivite verileriniz eş zamanlanıyor.

Fitness+ ile antrenman seçmenin yanı sıra, her biri kendi tarzına sahip antrenör bulabilir her antrenörün listesini görebilirsiniz.

Yaktığınız kaloriyi, bir burn bar ile gösteren Fitness+ ile, yüksek yoğunluklu antrenmanlar da dahil olmak üzere birçok antrenmanınızda tüm verileri diğer Apple cihazlarınızda keşfederek, daha konsantre bir şekilde çalışabilirsiniz.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus