Chrome’da Netflix Intro’ları Nasıl Otomatik Olarak Atlanır?

Chrome’da Netflix Intro’ları Nasıl Otomatik Olarak Atlanır?

Netflix, izlediğiniz dizi ve filmlerde intro, yani giriş kısımlarını atlama seçeneği sunuyor. Ancak bu otomatik çalışmaz ve her yeni bölümde bu introyu atlamanız gerekir. Neyse ki, “intoyu geç” seçeneğini otomatik olarak atlamanız için bir Google Chrome uzantısı mevcut.

Auto Skip Intro eklentisi ile Netflix’te intro atlama

Ücretsiz bir Chrome uzantısı olan Auto Skip Intro, web tarayıcınızda “skip intro” butonunun yer aldığı bir kısım görülür görülmez buna tıklar. Yani tek yapmanız gereken eklentiyi indirmektir, sonrasındaki süreçte eklenti, Netflix başta olmak üzere intro kısmını atlamanız gereken her yerde otomatik olarak devreye girecektir.

Bunun çin ilk olarak, “Auto Skip Intro” eklentisinin web sitesine gidin ve mavi renkli “Chrome’a Ekle” butonuna tıklayın.

Uzantının manuel olarak etkinleştirilmesi gerekmez. Kurulum sona erdiğinde arka planda çalışmaya başlar. Bir sekmede halihazırda oynatılan bir Netflix içeriği varsa, uzantının çalışması için içeriği yeniden yüklediğinizden emin olmalısınız.

Bununla birlikte, eklenti genellikle yeni bölümün başında yer alan ve bazen önceki bölümlerin özetlerini sunan intro’ları da atlar. Bu nedenle böyle içeriklerde, eklentiyi devre dışı bırakabilirsiniz.

Eklenti, istediğinizi yapar ve tüm introları başarılı bir şekilde atlar bununla birlikte Netflix deneyiminizi kişiselleştirmenize izin vermez. Örneğin, belli içeriklerde uzantıyı kullanmak istemeyebilirsiniz, bu durumda tek yapmanız gereken eklentiyi silmektir.

Netflix Extended ile intro atlama

Netflix Extended, platformda daha fazla kontrol isteyenler için önemli özellikler sunuyor. Bu özelliklerle, Auto Skip Intro eklentisi ile aynı şekilde, intro’ları manuel olarak atlama ihtiyacınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Bununla birlikte bu eklenti, Netflix web playerını özelleştirebilmenizi sağlayan birtakım araçlarla birlikte geliyor.

Chrome web mağazasından yükledikten sonra Netflix Extended, otomatik çalışır ve tanıtımlarla özetleri atlar. Bununla birlikte eklenti, Chrome’da Netflix oynatıcınızda yeşil bir nokta ekler, daha fazla özellik için bu noktanın üzerine gelebilirsiniz.

Asistan sekmesinde, önizleme ve tanıtımları atlamak isteyip istemediğiniz seçebilirsiniz. Buna ek olarak bölüm açıklamaları, küçük resimler gibi serinin devamında tüm heyecanı ortadan kaldıracak potansiyel spoiler içeren öğeleri sansürleyebilirsiniz. Ek olarak Netflix Extended eklentisi, video sekmesinde oynatma hızını ayarlama imkanı da sunuyor.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

comments powered by Disqus