Google Chrome, Sekmeleri Gruplama ve Etiketleme Özelliği Sunacak

Google Chrome, Sekmeleri Gruplama ve Etiketleme Özelliği Sunacak

Blog yayınında, “Dünyada iki tür insan var: Aynı anda sadece birkaç sekmesi açık olan sekme minimalistleri ve… daha fazlasına ihtiyacı olan sekme koleksiyoncuları” ifadesine yer veren Google, popüler web tarayıcısı Chrome için tanıtacağı yeni özellik için fikir verdi.

![](images/google-chrome-sekme-etiketleme.png)

Google Chrome’un tanıttığı sekme gruplama ve etiketleme özelliği, ilişkili sekmeleri belli renk kodları ile bir araya getiriyor ve internet deneyimini daha pratik bir hale getiriyor. İnternette, aynı anda farklı konular üzerinde çalışan biri için, Google Chrome’un bu özelliği oldukça işe yarar gibi görünüyor. Grupların kaydedildiği yeni özellikte, yeniden Chrome’a girdiğinizde aynı sekmeleri yeniden açabilir ve kaldığınız yerden çalışmanızı sürdürebilirsiniz.

![](images/google-chrome-sekme-etiketleme-ve-gruplandirma-ozelligi.png)

Belli bir kullanıcı grubu üzerinde, bir süredir bu özelliği test ettiğini ifade eden Google, kullanıcıların sekmeleri aciliyetlerine göre gruplandırma eğiliminde olduğunu söyledi.

Sekme gruplandırma özelliği, önümüzdeki hafta Chrome’un yeni yayınlanacak sürümü ile kullanıcılara sunulmaya başlayacak. Özellik, sadece Chrome masaüstü tarayıcısında yer alacak.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus